טיפול במבוגרים

slider2

אני מטפלת במבוגרים בקליניקה פרטית בתל-אביב בגישה פסיכודינמית באמצעות פסיכותרפיה ואפשרות לשילוב מפגש עם טקסטים ספרותיים וכתיבה בטיפול.

 הביבליותרפיה בעבודה עם מבוגרים מאפשרת להאזין לקולות פנימיים ולעבד תכנים רגשיים באמצעות מפגש עם טקסט ויכולה לעזור לבטא רגשות ומחשבות באופנים נוספים מלבד ה"מלים הרגילות". הביטוי באמצעות מפגש עם טקסט ספרותי ו/או באמצעות כתיבה יכול לאפשר לגעת בחלקים עמוקים של הנפש באופן יצירתי ובטוח.

אני מטפלת בנושאים של:

- סוגיות של זהות, ערך וגיבוש דרך

- תחושות של תקיעות

- תחושות של בדידות

- קשיים ביצירת קשרים זוגיים

- קשיים ביחסים בינאישיים ובמערכות יחסים

- הקהילה הלהט"בית: נטייה מינית וקבלתה | התמודדות משפחתית וחברתית | תהליכי יציאה מהארון | סוגיות ייחודיות בזוגיות | לקראת הורוּת (בזוגיות, במסגרת הורוּת משותפת או הורות יחידנית).

-נשים: מציאת הקול הייחודי שלךְ והעצמתו

-נשים המתלבטות לגבי הורות יחידנית והורות משותפת | ליווי אימהות יחידניות

-נשים המתמודדות עם טיפולי פוריות

-התפתחות אישית

- משברי חיים

- הבנת תהליכים תוך-נפשיים: דפוסים שחוזרים על עצמם, יחסים עם דמויות מופנמות.

-טיפול רגשי להורים שמתמקד בחוויית ההורות. 

 כיצד נעשה טיפול במבוגרים באמצעות ביבליותרפיה?

טיפול ביבליו תרפויטי במבוגרים נעשה באמצעות שיחה, כמקובל בטיפול פסיכולוגי המבוסס על הגישה הדינאמית. בתוך השיחה הטיפולית עשויים להשתלב טקסטים שונים: אלו יכולים להיות טקסטים שהמטופל/ת מביא ה לטיפול (בין אם טקסטים שהוא/היא כתב/ה ובין אם טקסטים של אחרים) על מנת להביא את עולמו/ה הפנימי באמצעות הטקסט שהוא/היא מרגיש/ה שמדבר את עולמו/ה; אלו יכולים להיות טקסטים שאני מביאה לטיפול באופן המותאם לצרכי המטופל/ת ולתכנים שאותם הוא/היא מעלה בשיחות. בנוסף, אני יכולה להציע כתיבה מסוימת שתסייע לעבד תכנים שונים שעולים בטיפול.

דרכי עבודה אפשריות עם טקסטים בטיפול: המשך של שורה מתוך שיר באופן ספונטני; כתיבה אל דמות בסיפור; כתיבה בשמה של דמות בסיפור. תיתכן גם עבודה חופשית יותר עם הטקסט המתאפשרת ולו מעצם נוכחותו בחדר.

טיפול ביבליו תרפויטי מאפשר משחק עם השפה ושימוש במלים אחרות מלבד המלים ה"רגילות" שאנו משתמשים בהן בדרך כלל ביום-יום שלנו, למשל שימוש בדימויים ובמטאפורות לתיאור תחושות או מצבים רגשיים. משחק זה עם השפה מרחיב את גבולותיה ובכך מאפשר אופני התבוננות חדשים ועיבוד מעמיק של תכנים שונים.