קבוצות ביבליותרפיה לארגונים ולקבוצות

lg-groups
קבוצות ביבליותרפיה מעמידות במרכזן עבודה קבוצתית הנעשית באמצעות מפגש עם טקסטים.

המשתתפים בקבוצה מקיימים דיאלוג עם טקסטים של כותבים שונים וכן עם שאר חברי הקבוצה.

עבודה קבוצתית באמצעות ביבליותרפיה מאפשרת עיבוד רגשי של תהליכים אישיים של משתתפי הקבוצה וכן תהליך קבוצתי משמעותי באווירה אינטימית ובטוחה.

ארגונים וקבוצות מוזמנים לפנות אלי לקבוצות ביבליותרפיה, כאשר מספר המפגשים והתכנים הספציפיים של הסדנא נבנים בהתאם לצרכי הארגון הפונה.

*ניתן לקיים גם סדנת ביבליותרפיה חד פעמית לקבוצות באירועים כגון ימי הולדת, מעגלי נשים וכו'.

קבוצות הביבליותרפיה שאני מציעה הן:

  • סדנת ביבליותרפיה לארגונים, חברות וצוותים במקומות עבודה: הסדנא מיועדת לעובדים בארגונים כגון חברות הייטק, מוסדות חינוך וצוותי עבודה ככלל ומטרתה לעסוק ביחסים הבינאישיים בתוך צוותי העבודה וליצור גיבוש בין חברי הצוות, באמצעות מפגש עם טקסטים ויצירת דיאלוגים באמצעות כתיבה. הסדנא יכולה להיות סדנא מתמשכת ותהליכית או לחלופין סדנא חד פעמית המיועדת ליום גיבוש צוותי, וזאת בהתאם לצרכי הארגון. 
  • להבין את העובדים שלי – סדנא למנהלים: הסדנא מיועדת למנהלים שמעוניינים להתנסות בהבנת חווית העובדים שלהם באמצעות עבודה עם כתיבה. בסדנא יביאו המשתתפים תיאורי מקרה מעולם העבודה שלהם ובאמצעות תרגילי כתיבה של משחקי תפקידים יתחברו לעולם של העובדים שלהם ולחוויה שלהם, מה שיתרום לסביבת עבודה מיטיבה.
  • סדנת ביבליותרפיה למטפלות:  הסדנא מיועדת לקבוצות של מטפלות (עובדות סוציאליות, פסיכולוגיות, מטפלות באומנות) המעוניינות בעיבוד רגשי קבוצתי של עבודתן הטיפולית, הנעשה באמצעות מפגש עם טקסט.
  • סדנת ביבליותרפיה למטפלים ומטפלות באוכלוסיה הלהט"בית: הסדנא מיועדת למטפלים ומטפלות באוכלוסיה הלה"טבית המעוניינים/ות לגעת בנושאים ייחודיים לטיפול במטופלים/ות להט"בימות ובנושאים העולים בתהליכי ההעברה וההעברה הנגדית – באמצעות מפגש עם טקסטים.  
  • קבוצת ביבליותרפיה לנערות: הסדנא מיועדת לנערות בגילאי חטיבת ביניים ותיכון, במסגרות כגון בתי ספר, "מרכז לנערה", "בית חם", מסגרות רווחה שונות וכן חטיבות ביניים ותיכונים. מטרת הסדנא היא התמקדות בנושאי זהות אישית, כוח פנימי והעצמה. הסדנא מאפשרת התבוננות אישית וקבוצתית באמצעות מפגש עם שירים.
  • קבוצת ביבליותרפיה לנשים: הקבוצה מיועדת לנשים המעוניינות לגעת ולעבד תכנים שונים הקשורים במעגלי חיים של נשים ובכוחות הטמונים בנשים באמצעות מפגש עם טקסטים ובמפגש נשי קבוצתי ואינטימי. *ניתן גם לקיים מפגש קבוצתי חד פעמי באירועים כגון ימי הולדת, מסיבת רווקות, מעגלי נשים ועוד. 
  • סדנת ביבליותרפיה להורים לילדים בגיל הרך: הסדנא מיועדת להורים לילדים בגילאי 3-6 ומטרתה להרחיב את ארגז הכלים ההורי בפעולת קריאת סיפור לילד ולצייד את ההורים בכלים לשימוש בספרי ילדים כמצע לביטוי רגשי ולתקשורת עמוקה עם הילד. בסדנא יוצגו ספרי ילדים העוסקים בנושאים המעסיקים את עולמם הרגשי של ילדים בגילאים אלו: תשומת לב וקנאה, פתרון קונפליקטים והתמודדות עם כעסים, חברות ומציאת מקום בחברה. הסדנא תועבר בדרך חווייתית תוך השתתפות אקטיבית של ההורים ב"סיעור מוחות" משותף לגבי אופני עבודה אפשריים עם הספרים.
  • קבוצת ביבליותרפיה דיאדית: הורה-ילד: הסדנא מיועדת להורים וילדים במסגרות כגון: מרכזי הורים-ילדים ומרכזים טיפוליים המטפלים במשפחות. מטרת הסדנא היא לחזק את הקשר בין ההורה והילד ואת התקשורת ביניהם באמצעות עבודה המשלבת כתיבת מכתבים, דיאלוג באמצעות שירים, עבודה עם אלבומי תמונות וכתיבה משותפת בתגובה לגירויים שונים כגון תמונות, סיפורים, קלפים טיפוליים.

                                                                    להזמנת סדנא/ות צרו קשר