רק בלב אפשר לראות היטב – סדנת עריכה והעמקה בטקסטים שלכם – 14.3

                       

על הסדנא:

"רק בלב אפשר לראות היטב.

מה שחשוב באמת, סמוי מן העין."

(אנטואן דה סנט אכזופרי).

*

טקסטים שכתבתם מספרים את נבכי הלב שלכם.

לעתים הם מספרים ומגלים לנו על עצמנו יותר משידענו כאשר התחלנו לכתוב אותם.

לרגע אנחנו עומדים משתאים: באמת אני מרגיש.ה ככה? – הטקסט פותח לנו צוהר לעומק הנפש שלנו.

אנחנו כותבים, והרבה פעמים ממשיכים הלאה: לטקסט הבא, או פשוט למשימות החיים.

הסדנא "רק בלב אפשר לראות היטב" תבקש לעצור ולהשתהות עם טקסטים שכתבתם, להתבונן עליהם שוב במבט מחודש, למצוא נושאים רגשיים שחוזרים בטקסטים שלכם ומהווים תמות מרכזיות בכתיבתכם, לערוך מחדש את הטקסטים – גם כעומדים כל אחד בפני עצמו וגם כמספרים איזה סיפור , כלומר כטקסטים שיש בהם רצף ומהלך רגשי.

בסיום הסדנא יהיו ברשותכם חמישה טקסטים ערוכים שלכם המדברים נושא אחד משותף, חמישה טקסטים שצירופם יחד ייצור למעשה טקסט אחד שמספר סיפור רחב יותר משל כל טקסט בפני עצמו.


אז איך זה עובד:

הסדנא מתקיימת בקבוצת פייסבוק סגורה.

הסדנא בת חמישה שבועות. תחל ב14.3

בשבוע הראשון:  אתם בוחרים ארבעה טקסטים שלכם שאתם אוהבים. מעלים אותם לקבוצה בפוסט אחד, עם הפרדה בין הטקסטים. המשתתפים האחרים ואני כותבים לכם בתגובות איזה נושאים מרכזיים אנחנו רואים בטקסטים. אתם בוחרים את אחד מהנושאים האלו שאתם מתחברים אליו (או נושא אחר שחוזר בעיניכם בטקסטים ולא נאמר על ידי החברים האחרים). אתם נותנים כותרת מעניינת לנושא הזה שתהווה למעשה את הכותרת של כל הטקסטים ותחת הפריזמה שלה תעמיקו את הכתיבה בהמשך הסדנא.

שבוע שני + שלישי:  בראשית השבוע השני אני אעלה סרטון שלי ובו הנחיות עריכה כלליות לטקסטים שלכם. במהלך השבוע השני של הסדנא אתם תערכו שניים מהטקסטים בהתאם להנחיות במהלך השבוע השלישי של הסדנא – תערכו את שני הטקסטים הנוספים בהתאם להנחיות. במשך השבועיים הללו תעלו את הטקסטים הערוכים לקבוצה לצד הטקסטים המקוריים לפני העריכה. הקבוצה ואני נגיב על השינויים וניתן משוב על העריכה.

שבוע רביעי: בהמשך לארבעת הטקסטים שלכם ולנושא המרכזי הנבחר על ידכם – אתם תכתבו טקסט נוסף חדש שמדבר גם הוא על אותו נושא. אני אתן הנחייה כללית, ובמידת הצורך – אתן לכל אחת ואחד מכם הנחייה ספציפית לכתיבה בהתאם לטקסטים האחרים שלכם שנכתבו וברוח שלהם. אתם תכתבו ולאחר הכתיבה תערכו את הטקסט שלכם בהתאם להנחיות שניתנו במפגש השני והשלישי. תעלו את הטקסט הרביעי הערוך לקבוצה ותקבלו משוב.

שבוע חמישי : כל חמשת הטקסטים שלכם מהווים למעשה את המרכיבים של סיפור רגשי מסוים שאתם מספרים. אתם תבחרו באיזה סדר לסדר את הטקסטים כמחזור (מי מהטקסטים ראשון, מי שני וכן הלאה), כך שיספרו סיפור מסוים מעצם סידורם באופן מסוים. תתנו למחזור את הכותרת שבחרתם בהתחלה או שתשנו אותה בהתאם להתפתחות העריכה. תקראו שוב את כל המחזור כמקשה אחת ותראו אם תרצו למחוק בו משהו או להוסיף. תעלו את המחזור שלם לקבוצה ותזכו לתגובות.

בסיום הסדנא יהיה ברשותכם מחזור שלם, ערוך, שמספר סיפור רגשי משמעותי עבורכם (שכן התמות של הטקסטים חזרו בכמה שירים שבחרתם).

הסדנא מוכרת להשלמת שעות לצורך לימודי ביבליותרפיה על ידי אוניברסיטת חיפה וסמינר הקיבוצים (25 שעות)

מתי והיכן

בכל מקום שבו אתם נמצאים ובכל זמן!

ההנחיות שלי יעלו בימי ראשון.

עלות

600  ש"ח סה"כ עבור תהליך העריכה כולו!

התשלום בפייבוקס או בהעברה בנקאית (פרטי חשבון  יימסרו בעל-פה).

הרשמה

כותבים לי : lior.granot@gmail.com

או מצלצלים: 054-2440988

בסרטון: הסבר על הסדנא והזמנה אליה