וַאֲנַחְנוּ הָיִינוּ עוֹד יְלָדוֹת – מפגש כתיבה – 25.11.22

על המפגש

אני מביטה בבתי הקטנה ובחברותיה וחבריה: הרגשות שהם מרגישים בלב נראים היטב על פניהם ומתבטאים בשפת גופם: משיכת הכתפיים לסירוב, הדמעות שפורצות כשדבר לא מסתדר כפי רצונם, קפיצות הצהלה לשמיים ברגע שמחה. והרגשות – הם מתחלפים תוך רגעים ממש. וישנה השאלה החוזרת: "למה?" – אבל למה זה כך ולא אחרת, ולמה כך הוויית הדברים.

ואז- – - ישנו המפגש עם הסדר החברתי: "זה לא יפה", "לא מתנהגים כך", "תתאפקי", "תחכי", "אי אפשר לקבל כל מה שרוצים", "זה יעבור".

הילדים והילדות האלה – השמחים, העצובים, הכועסים, המפחדים, שרק רוצים חיבוק (וגלידה) – נמצאים בתוכנו גם כשאנחנו גדולים, אלא שאנחנו מצמצמים את הביטוי שלהם בעולם ואולי גם בתוכנו:פחות מביעים, יותר מתחשבים ב"מה יגידו", פחות מוכנים להיראות לא יודעים. אנחנו מתחילים לקבל לתוכנו את ה"צריך" ופחות מאפשרים לעצמנו לתהות ולשאול (תרצה אתר כתבה וחוה אלברשטיין שרה בשיר "כשתגדלי תביני": "וגם כשגדלים לא מבינים, רק פשוט יום אחד מפסיקים לשאול…").

*

במפגש הכתיבה שלנו ניתן מקום לילדות ולילדים שהושתקו בתוכנו – לאו דווקא אלו שהיינו פעם אלא אלו שבתוכנו היום. נעז לגעת ברגשות בגולמיותם: ברצון ובתשוקה, בעמידה מול תסכול, ברצון להתנער ממחויבות, ובמה שיעלה בכם. נפגוש שירי משוררות ומשוררים שמדברים משהו מההוויה הזאת ונכתוב תוך שיח עמם ובעיקר תוך שיח פנימי משמעותי.

מתי והיכן

25.11  יום ו' בשעות 10:00-12:00 בזום

תשלום והרשמה:

עלות הסדנא 300 ₪.

*ניתן לשלם באפליקציות התשלום פייבוקס או בהעברה בנקאית.

*התשלום על הסדנא לא יוחזר במקרה של ביטול.

להרשמה אנא צרו קשר עמי בוואטספ/ טלפון: 054-2440988 או במייל: lior.granot@gmail.com

*הסדנא מוכרת להשלמת שעות ספרות ללימודי ביבליותרפיה באונ' חיפה ובסמינר הקיבוצים

– 3 שעות אקדמיות .

בתמונה: הילדה שבי רוכבת אל האופק

לונה פארק לסדנת כתיבה ואנחנו היינו עוד ילדות