יום אחד לכתיבה – סדנאות כתיבה חד-פעמיות בנות יום אחד- אוגוסט 2018

כמה היינו רוצים לחלום, לנוח, להרהר, לקרוא ספר טוב, לכתוב, לשוטט…

אבל בתוך היומיום הדוחק על מחויבויותיו ומטלותיו לא תמיד מתאפשר לנו זמן הנפש לכל אלו.

אבל… שלוש שעות הפסקה חד פעמיוֹת בכל זאת אפשר לקחת…!  

אני מזמינה אתכם להצטרף אלי

ליום אחד לכתיבה – סדנאות כתיבה חד פעמיות

כל סדנא בת 3 שעות.

כמובן שאפשר להצטרף גם ליותר מאחת!  

עלות כל סדנא: 250 ₪.

כל הסדנאות מתקיימות בביתי שברמת-גן במהלך חודש אוגוסט 2018.

פירוט הסדנאות:

אִלּוּ יָכֹלְתִּי לְהַגִּיד לָךְ דְּבָרִים שֶׁלְּעוֹלָם לֹא אַגִּיד – 19/8 יום ראשון –  

9:00-12:00

בתוך יחסים שלנו עם אנשים שונים בחיינו יש דברים שאנחנו אומרים וישנם דברים שמסיבות מסוימות אנחנו לא אומרים: לפעמים אנחנו לא מאמינים שהאדם שמולנו יקשיב, לפעמים לנו אין את המלים, לפעמים אי-אפשר להגיד.

בסדנא נאפשר לעצמנו את החרות לומר דברים שבדרך-כלל לא אומרים ונמצא דרכים להבעתם – באמצעות חגיגת מפגש עם טקסטים של משוררים ומשוררות – שיהוו עבורנו גשר לאפשרות לוֹמר.

בחיים אחרים – 22/8 יום רביעי – 9:00-12:00   

לעתים רבות ישנו פער בין המציאות העכשווית שלנו לבין מה שהיינו רוצים שיהיה, בין החיים האלו לבין החיים האחרים שאנחנו מדמיינים.

בסדנא נכתוב את העכשיו ואת הפנטזיה תוך נגיעה בשאלות האם החיים שעכשיו והחיים האחרים יכולים להתלכד? מהם החיים האחרים? והאם החיים האחרים הם בהכרח משהו לשאוף אליו? נראה גם כיצד ניתן לברוא יש ויופי מתוך העכשיו, מתוך החיים שישנם.

להתבונן ביומיום, לחיות, לכתוב – 26/8 יום ראשון –  9:00-12:00

במהלך שטף החיים היומיומי שלנו חולפות על פנינו סיטואציות רבות שיכולנו להיעצר ולתת להן מקום בתוכנו, שיכלו להוות חומר גלם לכתיבה, להתבוננות, למפגש שלנו עם עצמנו ועם העולם: שיחה בין שני אנשים בסופֶּר, מבט מחלון האוטובוס על אינטראקציה ברחוב בין הורה לילדו, חילופי מלים בטלפון בין זרים אקראיים שאנחנו עדים להם.

בסדנא נבקש לעצור ולעשות מקום לסיטואציות יומיומיות שמהוות את חומרי הגלם של החיים ומהם לצאת לכתיבה, שתאפשר לנו התבוננות בעצמנו, בעולם שסובב אותנו ובדברים הייחודיים שנפשנו ואוזננו נמשכות להסב אליהם תשומת לב.  

תשוקה וכוח – 29/8 יום רביעי – 9:00-12:00

בתוך זרימתם של החיים – המחויבויות, הדאגה לאחרים, המטלות, הצריך – מתי אנחנו עוצרים לשאול את עצמנו מה אנחנו באמת רוצים? מהן התשוקות העמוקות שלנו? ומה הכוחות שקיימים בתוכנו שיכולים לאפשר לנו לממש משהו מן התשוקות האלו?

בסדנא נתחבר – באמצעות מפגש עם שירי משוררות ומשוררים – לתשוקות שונות ולכוחות ונאפשר לעצמנו ליצור קולאז' נפשי וטקסטואלי ייחודי של התשוקות והכוחות הקיימים בתוכנו.

 

להרשמה: כתבו לי: lior.granot@gmail.com   או צלצלו: 054-2440988

מספר המקומות לכל סדנא מוגבל!