בְּאֵיזוֹ אֶרֶץ אֲנִי וּבְאֵיזוֹ שָׂפָה צָרִיךְ לִצְעוֹק – על זרוּת ועל שייכות – מפגש כתיבה -16.12

פתיחה

כולנו מרגישים לפעמים תחושות של שונוּת, של חוסר שייכות לקבוצה, שאנחנו לא מבינים את האחרים והאחרים לא מבינים אותנו. ולפעמים זה בסיסי מכך: התחושה שמשהו חוסם אותנו מלפרוס את נפשנו בפני האחרים בקבוצה הזאת.

תחושות מעין אלו יכולות להתעצם כמובן בהתחלות חדשות במקום לא מוכָּר: מסגרת חברתית, לימודית, הגירה לארץ אחרת. ככל שההבדלים בין המקום הקודם למקום החדש רבים יותר – כך יש יותר שינויים שמצריכים הסתגלות ודורשים התאמה שלנו. ההסתגלות הזאת כוללת בתוכה התמודדות עם חוויה של אובדן של האופן שבו הכרנו את עצמנו קודם.

הציטוט שבחרתי לכותרת הסדנא לקוח ממחזור השירים של טל ניצן "באיזו ארץ" מתוך ספרה: "לשכוח ראשונה" (עם עובד, 2006), שעוסק בהתמודדות עם חווית הגירה.

בספר הילדים שכתבה: "בארץ אחרת" (עם עובד, 2013) – אומרת הילדה המהגרת לארץ חדשה: "אני חושבת:איך אפשר לדבר אם לא מכירים אף אחד? אבל איך אפשר להכיר מישהו אם לא מדברים?" ומביעה בפרדוכס הזה את התנועה הרגשית בין המעצור החוסם מלהיפתח וליצור קשר ובין הכמיהה לעשות זאת.

על הסדנא ולמי מיועדת

במפגש הכתיבה שלנו נפגוש טקסטים העוסקים בתחושת חוסר שייכות וברגשות הנלווים לה, בכמיהה להשתייך וביצירת קשר.

נכתוב באמצעות מפגש ודיאלוג שלנו עם הטקסטים וניגע בתחושות שלנו הנוגעות לשייכות ולזרוּת.

הסדנא מיועדת לכל מי שהתמודדו עם תחושות של היעדר שייכות, בין אם במעבר פורמלי למקום חדש ובין אם כחלק מהחוויה האנושית של כולנו.

בתוך העיסוק בחוויות שייכות וזרוּת – המפגש עם הטקסטים, הכתיבה והשיח הקבוצתי האינטימי  יאפשרו לנו – בתקווה – להרגיש שייכות וקרבה.

מתי והיכן:

הסדנא תתקיים באופן מקוון (בזום) ביום שישי, ה16.12, בין השעות 9:30-11:30 (שעון ישראל).

עלות:

300 ₪.

ניתן לשלם בפייבוקס או בהעברה בנקאית.

להרשמה:

כתבו לי לוואטספ: 054-2440988