המלצות

המלצות על קורס ביבליותרפיה למטפלים:

עינת בן דוד, עו"סית קלינית ומטפלת משפחתית:
ההשתתפות בקורס של ליאור היתה נפלאה מבחינתי ושילבה את הטכניקה הנדרשת בטיפול בילדים ומבוגרים תוך שימוש בטקסטים מגוונים, וכל זאת מבלי לוותר על שאר הרוח והעונג שבניתוח השירה והפרוזה.
ימי שני עד מהרה הפכו להיות האתנחתא בשבוע, שמביאה את מרחב הנשימה ומשאירה בה בעת את הקרקוע המקצועי.
ממליצה בחום .
*

אורלי קליינמן, עו"סית קלינית:

אחרי שנים של חיבה חובבנית לטקסטים, נרשמתי לסדנא למטפלים של ליאור. קיבלתי מידע שחיבר את מה שהרגשתי אינטואיטיבית להגיון טיפולי.

בהסתכלות היצירתית של ליאור הצלחתי למצוא קול מקצועי חדש והסדנא נתנה לי ביטחון להשתמש בו בטיפול.
ממליצה בחום רב!
*

דניאל בן טוב יהושע, עו"סית קלינית:
קורס ביבליותרפיה למטפלים בהנחייתה של ד”ר ליאור גרנות הינו קורס מעניין ומלמד.

תכני הקורס העשירו את עולם התוכן שלי הן בתחום המקצועי והן בתחום האישי.

ליאור הינה מרצה נהדרת. הקורס הועבר על ידה בסדר וארגון שסייעו ללמידה, וכן במאור פנים וסבלנות.
הידע הנרחב של ליאור והדרכים בהן חלקה אותו עמנו במסגרת הקורס תרמו לחוויית למידה טובה ומהנה ולהרחבת ארגז הכלים המקצועי בתחום הביבליותרפיה.
מומלץ לכל המתעניינים בתחום, ולאנשי טיפול בכלל.
*
איתי סבח, ביבליותרפיסט: 
הקורס בהנחייתה של ליאור מאפשר העמקה בשפה הטיפולית שמציעה הביבליותרפיה בחדר הטיפול.
כמוסמך לטיפול באמצעות ביבליותרפיה אני יכול להעיד כמה נתרמתי מכך שהקורס מאגד גם כלים, גם ידע תיאורטי, גם ניסיון טיפולי ותמות משמעותיות שמרכיבות קשר טיפולי.
ליאור הנחתה את הקורס באופן שכל הסקרנים לדעת כיצד טקסט יכול להיכנס כ'דמות' בפני עצמה בחדר, יכולים לפתח את הגישה והחשיבה באמצעות סגנונות מגוונים של טקסטים ואיכויותיהם ככלי תרפיה, ללמוד לתת דגש על החשיבות בבחירת מילה וסגנונות כתיבה, לחזק את הזהות המקצועית. ליווי מוקפד ומעצים גם את המקומות של אי הידיעה שהרבה פעמים נוכחים במפגש טיפולי.
ממליץ בחום על השתתפות בקורס!
*

המלצות על סדנת קריאה פסיכואנליטית:

ש' :

 בקיץ האחרון השתתפתי בסדנא קסומה של ליאור גרנות בביתה ברמת גן ואני רצה לספר.

הסדנא שלנו הייתה סדנת קריאת שירה בהתבוננות פסיכואנליטית. לכל מפגש נתבקשנו לקרוא מאמר (פרויד, ויניקוט וכו׳) ולכל מפגש כזה ליאור הכינה שירים או סיפורים אותם קראנו יחד והתבוננו בהם דרך הפריזמה של המאמר.

הקבוצה הייתה נפלאה. ליאור אספה נשים מקצועיות, מקסימות, מעמיקות וחכמות מכל רחבי הארץ, רובן מהתחום הטיפולי. האווירה הייתה אינטימית ונעימה, אווירה של חקירה משותפת סקרנות וענין.

ליאור, מקסימה, עדינה ומשקיענית (אפילו עוגות היא הכינה לנו) ואני, נחשפתי לכותבים ובעיקר לכותבות רבות ולטקסטים מעוררי חשיבה.

אז אם אתם מהתחום הטיפולי, ואם מתגבשת קבוצה של אנשי מקצוע וליאור פותחת סדנא, אני ממליצה לרוץ ולהירשם. אולי אפילו אני אצטרף שוב :-)

ליאורה:

ליאור שילבה בסדנה שירים משובחים עם טקסטים עיוניים פסיכולוגיים שנתנו את הקונטקסט המדעי לתמות בפסיכולוגיה שמשתקפות בשירה.

השילוב של שניהם, הדיאלוג בקבוצה וההנחייה העשירה והפתוחה של ליאור היו מרנינים ומעוררי מחשבה והם מהדהדים בי עד היום.

 המלצות על סדנת מפגש טקסט ונפש (מוּכֶּרת ללימודי השלמה לביבליותרפיה):

איתי:

הצטרפתי לסדנת הקבוצה אצל ליאור, חיפשתי קורס או סדנה שתעשיר את יכולות הכתיבה שלי, תרחיב את קווי המחשבה היצירתית שלי ולקבל חזרה את התכנים הגלויים והלא גלויים שלי כפי שהם נחווים באוזניים ניטרליות ומוכנות להקשיב.

מאוד נהניתי מאיכויות ההנחיה של ליאור במהלך כל מפגשי הסדנה. נוצרה אווירה אינטימית של שיתוף, הכלה, אפשרות, התנסות והעזה. ליאור נתנה מקום לכל אחד/ת מאיתנו בקבוצה, העניקה מקום לכל טקסט, מחשבה או תהייה ואף שיתפה ממחשבותיה ותחושותיה, בנוסף להכוונה והצעת זוויות התבוננות נוספות על הטקסט. נהניתי מהתנהלות הסדנה גם מבחינת מבנה, סדר והנוכחות של ליאור שאספה אותנו כל פעם מחדש ועזרה לנו לראות כיצד טקסט אחד מפגיש את כולנו עם מקומות וחלקים מאוד מקבילים בינינו. בתור סטודנט לביבליותרפיה, מצאתי דרכים חדשות להתבוננות בכלים שרכשתי במסגרת הלימודים  וגם בטקסטים והאפשרויות לנתח מהם ביטוי רגשי ועולמות דימויים לעבודה.

תודה רבה על החוויה, ההקשבה, הסבלנות וההכוונה, סדנה מומלצת בחום :) תהנו.

תום:

הסדנה עם ליאור אפשרה לי מסע במנהרת הזמן אל תקופות שלא זכרתי, להוציא מעצמי מילים ותחושות שלא ידעתי שמחכות ולפתוח צוהר לעולם חדש וצבעוני בתוך שגרת רגשות.

על גבי נותרו אוספים, מילים של שנים, שביקשתי, אמרתי, חלמתי, רציתי – ולא ידעתי, עד שעצרתי והגעתי. ופתאום כשהסתכלתי, העזתי להגיד, הרגשתי שחזר לי האוויר, להסביר;

לדבר אליי, או עליי, אם ארצה, לכתוב ולשתף דברים – שאחרת, לא היה יוצא.

תודה על ההזדמנות והאתגר המדויק!

המלצות על סדנאות חד פעמיות של יום אחד לכתיבה:

חני:

סדנא עם ליאור

זה סוג של קסם.

זה לא קורה ברגע הראשון – וטוב שכך –

אלא מתגלגל ומתפתח,

מתחיל בנעימות, על פני השטח

ולאט, לאט הופך לעמוק ומשמעותי.

זה לא עניין של מה בכך משום שלא יודעים מי האנשים, מה החומרים שהביאו, ואיזו דינמיקה תתפתח באותן 3 שעות של המפגש החד פעמי

איך הייתה אומרת ג'? "אני ממליצה".

אורי:

שלום ליאור יקרה,

ברצוני להודות לך מעומק ליבי על סדנת ביבליותרפיה שהעברת באוניברסיטת בן-גוריון. למדתי והחכמתי מניסיונך העשיר וכן מהדרך הנעימה, היצירתית, והעוטפת בה העברת את הקורס. למרות ניסיוני העשיר מול מטופלים עדיין חשתי שאת ממקדת, מבהירה, ומעמיקה, עבורי ועבור שאר המטפלים (עו"ס) שנכחו בסדנה, את השימוש בשירה ובסיפורת לילדים, וכול זאת על מנת שנוכל לייצר בהמשך דרכנו שיתוף פעולה רגשי ובעל שדה בטוח לחוויות ומצבים רגשיים של מבוגרים וילדים.

   החוויה הייתה כה מעשירה שהצטרפתי גם לסדנה שהעברת בביתך. למרות שהגענו כמה זרים לסדנה הצלחת לייצר אווירה אינטימית ,מכילה, ועשירה ביצירתיות ובתבונה. התמלאתי הן עבור היצירה האישית שלי בה אני שקועה בימים אלו, והן עבור הפרויקט הבא בו אני מתמודדת בימים אלו, ובו אזדקק לכול מה שלמדתי.

אורי טלר,

תזונאית קלינית באישור משרד הבריאות.

תלמידה לתואר שני בספרות במסלול כתיבה יצירתית.

נורית:

בסדנה נהניתי ולמדתי באמצעות מלים מבחוץ להוציא מלים מבפנים.

ליאור מציעה קשב אמפטי ומדויק טבול בחן ובשלווה.

תודה, נורית